Εύκολο απόγευμα για τον Απόλλωνα

Με το τρίποντο της νίκης έφυγε από το γήπεδο της Χάλκης ο Απόλλωνας Λάρισας, όπου και κέρδισε με σκορ 0-3 τον τοπικό Ηρακλή, για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΛ.

Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ στο 37ο λεπτό, όταν ο Μπόντε, σημείωσε το 0-1, για να ακολουθήσει ο Παλάσκας, που στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους έκανε το 0-2, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ο Παλάσκας, πέτυχε και δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3 στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ηρακλής Χάλκης (Σπύρος Μούτσιος): Πράπας, Σταμάτης, Τζεμολάρι, Βογιατζής Σ., Νταμήτρος, Μόκας, Ραπτοτάσιος, Βογιατζής Χ., Ντραμπάκουλος, Λυντέρης, Ντινούλης.

Απόλλων Λάρισας (Μιχάλης Ζιώγας): Μπρέλλας, Νάτσης (55’ Χαρούλης), Γιαννακόπουλος, Φλώρος, Σκάκος, Κούρο, Αντωνόπουλος, Κουβελάς (70’ Καρακώστας), Κυριάκος, Μπόντε (65’ Κολοβός), Παλάσκας.

Διαιτητής: Καραγιάννης Βοηθοί: Πατέτσος, Παραφέστας.