«Εξάσφαιρος» και εκτός έδρας ο Ροδιακός

Ευρεία νίκη με σκορ 1-6, πήρε ο Ροδιακός, που κέρδισε με αυτό το σκορ τους Καλαρρύτες, για τον 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Οι φιλοξενούμενο, άνοιξαν το σκορ με τον Τανάγια, που σημείωσε το 0-1, αλλά ο Νίκος Βιλανάκης, ισοφάρισε σε 1-1, στο 30ο λεπτό για τους Καλαρρύτες. Ο Ρόκα, έβαλε και πάλι μπροστά τον Ροδιακό, με το 1-2, να είναι σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ρόκα, πετυχαίνοντας άλλα δύο τέρματα και κάνοντας χατ-τρικ, μαζί με τους Τανάγια και Γκαμπέτα, ανέβασαν τον δείκτη του σκορ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-6, για την ομάδα του.

Καλαρρύτες (Κώστας Ρεντούμης): Βλιτσάκης, Φασούλας (70’ Τζουβάρας), Μουστάκας, Ρούμπος, Γκόγκος (65’ Κοταρέλας), Μικερτζής, Στρατής, Βιλανάκης Νικ., Κίτσιος, Ντρέου (55’ Δασκαλόπουλος), Σακογιάννης.

Ροδιακός (Μιχάλης Μαλαμάς): Κούρτης, Γκαμπέτας, Κουσάνας (35′ Τσέτσιλας), Λόλας, Χαραλαμπόπουλος, Μπαλκούρας, Φωτίου (65′ Τόρης), Τσόγκας, Τανάγιας (70′ Κακαβίτσης), Ρόκα, Γάλλος.

Διαιτητής: Κοντοβασίλης Βοηθοί: Τσιρογιάννης, Τσατσαρώνης.