Διπλασίασε τις νίκες του ο Αετός

Ακόμα μια νίκη πήρε ο Αετός Μακρυωρίου, που την 8η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΛ, κέρδισε με σκορ 2-1 τον Αμπελωνιακό.

Η ομάδα του Δημήτρη Τσέτσιλα, μπήκε μπροστά στο σκορ, όταν στο 20ο λεπτό ο Δαλαμπύρας σημείωσε το 1-0. Στο 35’, όμως, ο Κοτούλας ισοφάρισε για τον Αμπελωνιακό σε 1-1, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Νικούλης, σημείωσε το 2-1 για το Μακρυχώρι, το οποίο παρέμεινε μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης, χαρίζοντας έτσι το τρίποντο της νίκης στους γηπεδούχους.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κωνσταντίνου, Πολύζος, Καλπίας, Δάσσιος Ι., Τίκος, Γκαμπέτας, Παυλόπουλος, Παπαδημητρίου (87’ Γεώργιου), Νικούλης (80’ Δάσσιος Διον.), Δαλαμπύρας, Αργύρης (53’ Τέας).

Αμπελωνιακός (Τάκης Παραφέστας): Βραζιτίκος, Τζιαρτζιάνης, Κοτούλας, Χατζούλης, Λιόντος (81’ Σπυρόπουλος), Φετάου, Ροντούλης, Ψύρρας, Βούκιας (76’ Αρσένης), Ρόκα, Πατρίκου (85’ Δράμης).

Διαιτητής: Στεργίου Βοηθοί: Γκανάτσιου, Μίχος.