Γιάννουλη τριών αστέρων

Η Δάφνη Γλαύκης φιλοξένησε την Δήμητρα Γιάννουλης και ηττήθηκε με 0-3. Η Δήμητρα συνεχίζει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση και το αποτέλεσμα είναι ένα εύκολο διπλό.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες με τους Μπατσογιάννη στο 25’, Αγγελακόπουλο στο 32’ και Φώτο στο 44’ χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν.

Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε. Έτσι η Δήμητρα άνοιξε το σκορ με ένα σουτ του Γκαλγκανόπουλου στο 55ο λεπτό. Δεν σταμάτησε εκεί όμως. Πέντε λεπτά αργότερα ο Θώμος θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του με δυνατή εκτέλεση φάουλ για να έρθει ο Κατσαμάκας στο 75’ με πλασέ να κάνει το τελικό 0-3.

Να αναφέρουμε ότι η Δάφνη διαμαρτύρεται για δύο πέναλτι που δεν καταλογίστηκαν υπέρ της. Ένα στο 0-0 και ένα στο 0-3.

Δάφνη Γλαύκης (Φώτης Πλίτσης): Κουκούτσης, Καραχάλιος, Σμυρλής, Αλεξανδρής, Υφαντής, Μιρόλ, Βεργής, Αγγελακόπουλος (75’ Τζιότζιος), Μπατσογιάννης, Φώτος, Τσόλης (5’ λ.τ Τσουτσής).

Δήμητρα Γιάννουλης (Βασίλης Μπακογιάννης): Παναγιωτόπουλος, Κουτρουμπλης (50’ Χατζηγεωργίου), Καλούσης, Εμμανουήλ, Μηνάς, Θώμος (75’ Μαντζαφλάρας, Μανάκας (65’ Μπάμπαλης), Γκαλγκανόπουλος, Κουρούτσαλης, Κατσαμάκας, Μακρής.

Διαιτιτής: Φακής Βοηθοί: Τσατσαρώνης, Τζιμούρτος.