Ανεβάζει ρυθμούς εν όψη της πρεμιέρας!

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ΑΕΛ στη Βέροια απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας, μία ομάδα που αναμένεται να συναντήσει και στο πρωτάθλημα της Β' εθνικής κατηγορίας. Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και επέβαλε τον ρυθμό της καταφέρνοντας έτσι να επιβληθεί στο πρώτο ημίχρονο με σκορ 4-0, με δύο γκολ της Χριστοφορίδη και από ένα της Λόγου και της Σιμούλη. Στο δεύτερο ημίχρονο μετά και τις πολλές αλλαγές που έγιναν ο ρυθμός έπεσε αλλά η ΑΕΛ συνέχισε να έχει την υπεροχή και να δημιουργεί φάσεις. Σε δύο από αυτές είδε αρχικά την Ρήγα να σκοράρει με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή και την Λόγου με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής για να διαμορφωθεί έτσι το τελικό 0-6.

Για την ΑΕΛ, Αχιλλέας Μαστοροδήμος
Ξεκίνησαν: Νάση, Κούκου, Μιρτάϊ, Ρήγα, Σωτηριάδη, Βοϊκλή, Σιμούλη, Γαγάρα, Μπούμπα, Λόγου, Χριστοφορίδη

Αλλαγές: Βλασιάδου, Λιάγγα, Τσία, Σακελλάρη, Παπατριανταφύλλου, Ζαχαράτου.

Η ΑΕΛ με αυτό το παιχνίδι ολοκλήρωσε τον κύκλο των φιλικών αγώνων προετοιμασίας και πλέον περιμένει την κλήρωση της Τετάρτης για να μάθει αντιπάλους και πρόγραμμα. Στα μεταγραφικά η ΑΕΛ έχει ολοκληρώσει τις μεταγραφές της και πλέον θα κινηθεί μόνο για κάτι το εξαιρετικό. Η ΑΕΛ ευχαριστεί θερμά την Διοίκηση της ομάδας του Αγροτικού Αστέρα, για την πολύ καλή φιλοξενία.