Ο Αετός «άνοιξε» τα φτερά του

Μεγάλο διπλό κατάφερε να πάρει ο Αετός Μακρυχωρίου, που κέρδισε με σκορ 0-3 τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ.

Οι γηπεδούχοι, αν και είχαν ευκαιρίες με τους Μπακαρτζή, Γάκη και Αμαρλαριώτη, δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Έτσι, στο 30ο λεπτό, ο Δαλαμπύρας έκανε το 0-1 για το Μακρυχώρι, το οποίο παρέμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Κουσιώρας, σημείωσε το 0-2 για τον Αετό στο 62’, ενώ στο 80’, ο Νικούλης, με κεφαλιά μετά από σέντρα του Τέα, διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Μάκης Αλεξούδης): Παυλόπουλος, Πλιάγκας, Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Μητρακούλης, Μούμος, Γάκης (51’ Κουσιάς), Βιλανάκης Μ., Βιλανάκης Γ. (60’ Ρουμελιώτης), Μπακαρτζής (64’ Βράκας), Αμαρλαριώτης.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κωνσταντίνου, Καλπίας, Δάσσιος, Αργύρης, Παπαδημητρίου (67’ Τέας), Γκαμπέτας (80’ Δάσσιος Διον.), Τίκος, Δαλαμπύρας, Κουσιώρας (75’ Παυλόπουλος), Νικούλης, Πολύζος.

Διαιτητής: Τσακνάκης Βοηθοί: Σπανούλης, Τέγος.