Πρώτη νίκη με «τεσσάρα» για την Ακαδημία

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, πήρε η Ακαδημία Τυρνάβου, που κέρδισε με σκορ 4-0 τους Καλαρρύτες, για την 3η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι, με τους οποίους έκαναν και το ντεμπούτο τους οι δύο 14χρονοι, Σαμπανλάρι και Καλούδας, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, όταν ο Κατσαβός έκανε το 1-0. Στο 36’, ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, σημειώνοντας το 2-0 για την ομάδα του, με το σκορ αυτό να παραμένει μέχρι και την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παπαδόπουλος έκανε το 3-0 στο 50’, ενώ το τελικό 4-0, διαμόρφωσε στο 61’ ο Χαράλαμπος Φουρκιώτης.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Βλιώρας (85’ Σαμπανλάρι), Παπαγεωργίου, Φουρκιώτης Χρ., Μεζίνι, Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Βίδρας, Κατσαβός (70’ Καλούδας), Παπαδόπουλος, Μπάκος, Φουρκιώτης Χαρ.

Καλαρρύτες (Κώστας Ρεντούμης): Ράγιας, Μουστάκας, Ρούμπος, Μενάγιας, Τσιρογιάννης (75’ Μικερτζής), Κίτσιος, Φασούλας, Κοταρέλας, Βιλανάκης, Ντρέου (65’ Φωτάκης), Λάνταβος (46’ Τζουβάρας).

Διαιτητής: Σουλιώτης Βοηθοί: Πρακατές, Μπιμπή.