Μοιρασιά στην Ανθούπολη

Ισόπαλη και με σκορ 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ανθούπολη και Ροδιακό, για την πρεμιέρα του 2ου Ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας του Νομού μας.

Οι φιλοξενούμενοι, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο δεύτερο μέρος, όταν στο 60ο λεπτό, ο Τσιόγκας εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Τσιρόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χάμου, κάνοντας το 0-1. Παρ’ όλα αυτά, η χαρά δεν κράτησε πολύ, μιας και στο 75ο λεπτό, ο Κώστας Αλβανός, που είχε περάσει στο παιχνίδι 10 λεπτά πιο πριν, κατάφερε να ισοφαρίσει για την ομάδα της Ανθούπολης, με το 1-1, να μένει μέχρι και την λήξη του παιχνιδιού.

Ανθούπολη (Θανάσης Αθανασόπουλος): Χάμος, Μακρυνίκας, Τζίκας, Κυπαρίσσης, Αντωνόπουλος, Παυλίδης, Αθανασίου (70’ Πούλιος), Χατζηρούφας, Σκορδίλης, Μαρβατάι, Μπατζιανούλης (65’ Αλβανός).

Ροδιακός (Μιχάλης Μαλαμάς): Καμαγιάννης, Δεμερτζής (30′ Πατρίκου), Γκαμπέτας, Βόγγολης, Λόλας, Γεροστέργιος, Τσιόγκας, Φωτίου (60′ Ρόκα), Τσιρόπουλος, Κακαβίτσης, Κουσάνας (80′ Μπαλκούρας).

Διαιτητής: Νίτσας Βοηθοί: Παπαγεωργίου, Σούλης.