Ήττα της ΑΕΛ στο Super Cup

Με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο να κάνει αρκετές δοκιμές μέσα στο παρκέ, η ΑΕΛ γνώρισε την ήττα από τους Τιτάνες Παλαμά, με σκορ 70-77 στο πλαίσιο του θεσμού του Super Cup, έχοντας ωστόσο εξασφαλίσει την πρόκρισή της στους ημιτελικού του νέου αυτού θεσμού.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν μπροστά στο σκορ και κατάφερε να κρατήσει τα ηνία του αγώνα, ωστόσο στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Τιτάνες, έχοντας κάνει μια καλή τρίτη περίοδο κατάφεραν να προηγηθούν και να πάρουν τελικά τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 39-32, 52-57, 70-77.

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 8, Σαριμπαλίδης 10 (2), Παπανικολάου, Τσούτσος 12, Κουτίνας 9, Κονδυλόπουλος, Λαλάκης, Μαλτέσιος 6, Πολίτης 9 (1), Παπακώστας 8, Φιλιππόπουλος 3

Τιτάνες (Σερίφης): Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 10, Αρχοντής, Γεωργαντζάς 7 (1), Παπαιωάννου 7, Πανταζής 2, Τσέλιος 3 (1), Σταυρόπουλος 3 (1), Αργύρης 5 (1), Ζαγάνας 25 (6), Γκέρος 13, Αποστολάκης 2.