Μπουρνάκας: «Μας αδικεί το σκορ»

Δηλώσεις έκανε μετά το τέλος της νικηφόρας αναμέτρησης με την ομάδα του Αβέρωφ ο προπονητής της ομάδας του Αχιλλέας κ. Γιάννης Μπουρνάκας.

Αναλυτικά δήλωσε: «Θεωρώ ότι το σκορ του αγώνα μας αδικεί. Στο πρώτο ημίχρονο χάσαμε πολλές ευκαιρίες δίχως να απειληθούμε, το σκορ θα έπρεπε βάση της εικόνας των δυο ομάδων να είναι τουλάχιστον 2-0 υπέρ μας.

Ξεκινήσαμε το δεύτερο ημίχρονο το ίδιο καλά και ευτυχήσαμε να σκοράρουμε νωρίς το δεύτερο γκολ. Είμαι πολύ ικανοποιημένος από την απόδοση των παιδιών σήμερα κυρίως επιθετικά, δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να μας μείνει η «πικρία» ότι για ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσουμε άνετα και με πολλά γκολ κερδίσαμε με 3-2. Θεωρώ ξεκάθαρα ότι το σκορ είναι άδικο και όχι η εικόνα της ομάδος. Συνεχίζουμε προσηλωμένοι στον στόχο που έχουμε θέσει εξ αρχής».