Το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής για τη σεζόν 2015-2016 ξεκινά το Σαββατοκύριακο (26-27/9) και την Τετάρτη (23/9) η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα σφυρίξουν στους αγώνες των τεσσάρων ομίλων.
Eκτός από το ματς του Α.Ο. Λεβάντε με τον Κανάρη Νενήτων Χίου που θα γίνει το Σάββατο στις 16.00, όλα τα άλλα ματς θα διεξαχθούν την Κυριακή στις 16.30, πλην των αγώνων Χαλκίδα-Αιολικός και Ιάλυσος-Κηφισιά που έχουν ώρα έναρξης τις 15.30. Αναλυτικά:
1ος όμιλος
Απόλλων 1960 – Εθνικός Σερρών
Τσιτσανούδης, Νίκζας, Μάνος (Λάρισας)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Κοζάνη
Παρχαρίδης, Χασιώτης, Κουβαλάκης (Δράμας)
Καβάλα – Έβρος Σουφλίου
Κιγιτζή, Σαμουρκασίδης, Γκιόση (Θράκης)
Εορδαϊκός – Καλαμαριά
Μάντζιος, Κόλλιας, Αντωνίου (Ηπείρου)
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Δόξα Δράμας
Μανασής, Κωτούλας, Λεωνίδας (Τρικάλων)
Καμπανιακός – Νέστος Χρυσούπολης
Μπεκιάρης, Βογιατζής, Στεφανής (Καρδίτσας)
Εθνικός Νέου Αγιονερίου – Θύελλα Φιλώτα
Οικονόμου, Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Τσιότσος (Μακεδονίας)
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Λαγκαδάς
Σιδηρόπουλος, Καραΐσκος, Τερζόπουλος (Έβρου)
ΡΕΠΟ: Άρης
2ος όμιλος
Φαρκαδόνα – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Μελτζανίδης, Κελεσίδης, Γιάντσης (Ημαθίας)
Εθνικός Φιλιππιάδας – Ρήγας Φεραίος
Τόμπρος, Βλάσσης, Γραικός (Κέρκυρας)
Πύδνα Κίτρους – Θεσπρωτός
Γκουγκούδης, Κρυώνας, Καμπούρης (Σερρών)
Οπούντιος Μαρτίνου – Δωτιέας Αγιάς
Κάτοικος, Κολιάκος, Δέτση (Αθηνών)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αχέρων Καναλακίου
Θεολόγου, Δεμερτζής, Κεσίσογλου (Πέλλας)
Τύρναβος – Πιερικός
Μολιχιτούδης, Μιχαηλίδης, Τυριακίδης (Μακεδονίας)
Πύρασος – Νίκη Βόλου
Ψυχούλας, Παγουράς, Φίλος (Βοιωτίας)
Φωκικός – Αιγινιακός
Λάμπρου, Σπανός, Περιβολάρης (Εύβοιας)
ΡΕΠΟ: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
3ος όμιλος
Ηρακλής Ψαχνών – Παναρκαδικός
Μανιώτης, Γουργιώτης, Γκόντα (Ανατολικής Αττικής)
Καλαμάτα – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Γρίμμας, Πασπάτης, Ταμαλής (Αθηνών)
Α.Ο. Λεβάντε – Κανάρης Νενήτων Χίου
Τζαγκαράκης, Ζούλης, Κακαφώνης (Αχαΐας)
Λουτράκι – Βύζας Μεγάρων
Κέκελος, Κακατσίδης, Γαλανόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)
Χαλκίδα – Αιολικός
Μάλαμας, Τσαλίκογλου, Γκολές (Ανατολικής Αττικής)
Παναργειακός – ΠΑΟ Βάρδας
Ντουμιτρέσκου, Κοτζαμανίδης, Τίκας (Πειραιά)
Σπάρτη – Ερμιονίδα
Τσουκαλάς, Βασιλάκης, Λεοντακιανάκος (Αθηνών)
4ος όμιλος
Αστέρας Βάρης – Ιωνικός
Αγρανιώτης, Σταματάκος (Λακωνίας), Νίκα (Αρκαδίας)
ΠΑΟ Κρουσώνα – Γλυφάδα
Τσαγκαράκης, Κεζεμπόγλου (Χανίων), Βυζιργιαννάκης (Ρεθύμνου)
Ηλυσιακός – Τριγλία Ραφήνας
Ρούτσης, Πυργάκης, Μπούμπας (Κορινθίας)
Ιάλυσος – Κηφισιά
Δημητρόπουλος, Οικονόμου, Κρετσίμος (Δυτικής Αττικής)
Άλιμος – Ατρόμητος Πειραιά
Ζαράνης, Νομικός, Μουτάφης (Κυκλάδων)
Επισκοπή – Ηράκλειο
Ζαχαριουδάκης, Μαυραντωνάκης, Μαυρουδής (Ηρακλείου)
Φωστήρας – Ερμής Ζωνιανών
Γιαννόπουλος, Αδαμόπουλος, Καρβούνης (Μεσσηνίας)
Εθνικός – ΟΦΗ
Βεργέτης, Τριανταφύλλου, Δημογέροντας (Αρκαδίας)