Φιλική νίκη για την ΑΕΛ

Η ΑΕΛ με καλή εμφάνιση και ανατροπή νίκησε σε εντός έδρας φιλικό παιχνίδι στο AEL FC ARENA τον Πανσερραϊκό με 2-1. Το γκολ για τους «βυσσινί» πέτυχαν στο 85 ο Μαρουκάκης με σουτ και στο 89 λεπτό ο Λαμπρόπουλος με φοβερό μακρινό σουτ, ενώ για τον Πανσερραικό είχε ανοίξει το σκορ ο Ατμαζίδης στο 41 λεπτό.

ΑΕΛ: Καβουσάκης (46΄ Ξενοδόχοφ), Νικολακάκης (68΄ Μασούρας), Μονιάκης (65΄ Κοντοχρήστος), Κομεσίδης, Βέρτζος (68΄ Γιοβάνοβιτς), Μπανούσης (80΄ Χάμος), Ναγιάρ (74΄ Κρητικός), Αναστασόπουλος (65΄ Χοτζάλι), Μπουντόπουλος (74΄ Λαμπρόπουλος), Ροβίθης (65΄ Πάτο), Μαρουκάκης.

Πανσερραϊκός: Ανδρούτσος, Περπερίδης, Ιωαννίδης, Κούκολης, Βοσκόπουλος, Ρούτσης, Ατματζίδης, Τσιμίκας, Αγγελούδης, Μπεριάν, Πόποβιτς.

Έπαιξαν ακόμα οι: Κιοσέ, Παπαστεργίου, Προβατίδης, Ραμίρεζ, Καψάλης, Βιτλής, Ανδρέου, Στεργιανός, Κοσμίδης.