Γερμανία-Ισπανία 0-3

Η Ισπανία ήταν η μεγάλη νικήτρια της δεύτερης σημερινής αναμέτρησης στο AEL FC Arena για τον 2ο όμιλο του UEFA Euro U-19 Championship Greece 2014.

Οι «Φούριας Ρόχας» επικράτησαν 3-0 της «Νατσιονάλμανσαφτ» χάρη στα γκολ που πέτυχαν μόλις στο 8ο λεπτό της συνάντησης ο Μερίνο με κοντινό πλασέ, ο Μαγιοράλ με πέναλτι (ανατροπή του ιδίου από τον γκολκίπερ Φουνκ) στο 74ο λεπτό και στις καθυστερήσεις του αγώνα (93') ο Ναχουέλ.

Διαιτητής ήταν ο Ιταλός Μάρκο Γκουΐντα, ο οποίος έδειξε κίτρινη κάρτα στους Κέρερ, Καρικόλ, Φουνκ, Βάλντσμιντ και απέβαλε με απευθείας κόκκινη στο 89ο λεπτό τον Πεδράσα.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Φουνκ- Κλόστερμαν, Κλούντερ, Τάχ, Κέρερ, Αμίρι (78' Οζτούρκ), Βέρνερ, Κουέτο (81' Ρίτσο), Σανέ, Μπάρι (46' Βάλντσμιντ), Φίρενμπαχ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Σιβέρα- Καρικόλ, Μερέ, Μερίνο (67' Τσέικ), Σεμπάλος (87' Φερνάντεζ), Μαγιοράλ, Ασένσιο (69' Ναχουέλ), Χερνάντεζ, Βαγέχο, Πεδράσα, Μπόρχα