Νήσοι Φερόε - Ελλάδα 2-1

Όνειρα τέλος για την Ελλάδα, που γνώρισε νέα ντροπιαστική ήττα από τα Φερόε, αυτή τη φορά με σκορ 2-1. Χάνσον (32'), Όλσεν (70') και Παπασταθόπουλος (84') τα γκολ της αναμέτρησης. Το "διπλό" της Ουγγαρίας επί της Φινλανδίας είχε ήδη φροντίσει να κάνει ακόμη πιο επιτακτική ανάγκη τη νίκη της Ελλάδας στο "Tórsvøllur".

Το ματς ωστόσο εξελίχθηκε σε νέο εφιάλτη. Αφού πέταξε το πρώτο ημίχρονο στα σκουπίδια και στην επανάληψη δέχθηκε ένα δεύτερο τέρμα κόντρα στην ροή του ματς, η Εθνική έφυγε ξανά με σκυμμένο το κεφάλι κόντρα στα Νησιά Φερόε, αφού το τέρμα του Παπασταθόπουλου απλά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Ν. ΦΕΡΟΕ (Όλσεν): Νίλσεν, Γκρέγκερσεν, Νάτεσταντ, Χάνσον, Μπενιάμινσεν, Όλσεν, Σόρενσεν (12' λ.τ. Ντάβιντσεν), Χολστ (74' Φερό), Βατνχάμαρ, Έντμουντσον, Χάνσεν.

ΕΛΛΑΔΑ (Μαρκαριάν): Καρνέζης, Σταφυλίδης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Τοροσίδης, Σάμαρης, Χριστοδουλόπουλος (46' Νίνης), Κονέ (81' Φούντας), Καρέλης, Φετφατζίδης (71' Κολοβός), Μήτρογλου.

Γκολ: 32' Χάνσον, 70' Όλσεν / 84' Παπασταθόπουλος.