Νίκη με καλή εμφάνιση για την ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ επικράτησε με σκορ 3-0 (δύο γκολ ο Πίντο, ένα ο Σαρακατσάνος) το απόγευμα της Τετάρτης (3/6) του Ολυμπιακό Βόλου στο Αλκαζάρ στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής για τα πλέι οφ της Β’ Εθνικής.

Η ΑΕΛ παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο στο μεγαλύτερο μέρος του ματς και χωρίς να έχει ιδιαίτερο άγχος κέρδισε τον Ολυμπιακό Βόλου που είχε μεγάλα προβλήματα περισσότερο στα…μετόπισθεν!

«Καθαρή» νίκη για την ΑΕΛ που ήταν ανώτερη απέναντι σε μια ομάδα που δεν μπόρεσε να πιάσει καλή απόδοση. Το ματς διεξήχθη μεταξύ λίγου κόσμου. Πινδώνης και Θέος αποβλήθηκαν στα τελευταία λεπτά.

2' Σουτ του Πινδώνη, μπλόκαρε ο Κολίτσι.

5’ Σουτ του Μπιτάνγκ, μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

7' Κεφαλιά του Μπόγιοβιτς, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ελιομάρ, άουτ.

13’ Σουτ του Πίντο, μπλόκαρε ο Κολίτσι.

28' Σουτ του Θέου, μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

37’ Σουτ του Πίντο μέσα από την περιοχή και 1-0 για τους Βυσσινί.

40' Ο Πίντο με κοντινό πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και σημείωσε το 2-0 για τους Βυσσινί.

45' Ο Σερτζίνιο έκανε τη σέντρα, ο Μπόγιοβιτς έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

51' Σουτ του Πινδώνη, μπλόκαρε ο Κολίτσι.

52' Σέντρα του Θέου, ο Διαμαντόπουλος έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

70’ Φάουλ του Κυζιρίδη, άουτ.

81' Φάουλ του Σερτζίνιο, ο Σαρακατσάνος με ανάποδο ψαλιδάκι έκανε το 3-0.

ΑΕΛ (Σούλης Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Καρανίκας, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κοντοδήμος, Μπανούσης (62’ Μελισσάς), Πινδώνης, Ελιομάρ, Πίντο (77’ λ.τ. Μουλόπουλος), Σερτζίνιο, Μπόγιοβιτς (87’ Παμλίδης).

Ολυμπιακός Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Κολίτσης, Μπουτζίκος, Καρράς, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Μακρυδημήτρης (46’ Κυζιρίδης), Τριανταφυλλάκος, Θέος, Διαμαντόπουλος, Μπιτάνγκ (65’ Σκοπελίτης), Νικολιάς.

Διαιτητική τριπλέτα: Γιάχος, Μαγιάννης, Τσολάκης. 4ος: Δημητρόπουλος.