Έκλεισε με νίκη ο Αμπελωνιακός

Νίκη με σκορ 3-2 πήρε ο Αμπελωνιακός απέναντι στον Αλμυρό, στην τελευταία αγωνιστική του 6ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών Ομάδων ΕΠΣ, με το όνειρο της ανόδου στην Γ’ Εθνική ωστόσο, να έχει ξεθωριάσει εδώ και καιρό για την ομάδα του Νομού μας.

Ο Πρικάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 18ο λεπτό, όταν σημείωσε το 1-0, ενώ στο 25’ ο Γρηγορίου έκανε το 2-0 και έβαλε θεμέλια στην νίκη της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν και μείωσαν σε 2-1 στο 55ο λεπτό, ωστόσο ο Αμπελωνιακός έκανε το 3-1 τρία λεπτά αργότερα με τον Κακαβίτση. Λίγο πριν λήξει το παιχνίδι, ο Αλμυρός μείωσε εκ νέου σε 3-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Τέλος, πρέπει να σημειωθεί ότι ο Τάκης Παραφέστας, έδωσε τόπο στα νιάτα, περνώντας ως αλλαγή στο παιχνίδι τους 14χρονους Ανατολίτη και Αρσένη.

Αμπελωνιακός(Τάκης Παραφέστας): Βραζιτίκος, Περήφανος, Πρικάκης, Τζιαρτζιάνης(55’ Ανατολίτης), Χατζούλης, Νικολακούλης, Γρηγορίου, Τσετιροκλής, Βούκιας(55’ Αρσένης), Κακαβίτσης, Παλάσκας.