Κέρδισε αλλά δεν του ήταν αρκετό

Νίκη με σκορ 2-3 πήρε ο Απόλλων Βρυσιών, μέσα στην έδρα του Διογένη, ωστόσο αυτό δεν του ήταν αρκετό για την κατάληψη της 2ης θέσης μιας και το Ελευθεραί κατάφερε να κερδίσει.

Τα Βρυσιά, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό, όταν ο Δημήτρης Αρβανιτοζήσης έκανε το 0-1, ενώ ο ίδιος παίκτης σημείωσε και το 0-2 στο 20ο λεπτό. Στο 40ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με αυτογκόλ του Βαΐτση, με το σκορ αυτό να μένει μέχρι την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Διογένης, κατάφερε να ισοφαρίσει, όταν στο 55ο λεπτό, ο Αλντίνιο, κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κύρκος, σημειώνοντας το 2-2. Το τελικό 2-3, σημείωσε ο Γιαντσίδης, στο 75ο λεπτό.

Διογένης(Γιώργος Κύργιας): Κουβούσογλου, Κοτολώσης, Αδάμου, Νανούλης, Ντελόπουλος Γ., Ντελόπουλος Α., Τσαπατώρης Β.(70’ Βουλγαράκης), Μιχαήλ, Τσαπατώρης Δ., Αλντίνιο, Κύρκος.

Απόλλων Βρυσιών: Βουβαλούδης, Στεφανής, Γαϊτανίδης, Βαΐτσης, Καναβός, Μπερσιάνης, Γιαντσίδης, Γιαχνής, Αγγελάκης, Αρβανιτοζήσης Ι., Αρβανιτοζήσης Δ.

Διαιτητής: Σουλιώτης Βοηθοί: Μπακαγιάννης, Μπουρονίκος.