Δύο όλα στο Πουρνάρι

Ισόπαλη και με σκορ 2-2 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Αναγέννηση Πουρναρίου και Δόξα Αρμενίου, για τον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με ατομική ενέργεια του Γιάννη Παπαϊωάννου, που σημείωσε το 0-1. Οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν στο 41’, όταν ο Τατίας κέρδισε πέναλτι και το εκτέλεσε εύστοχα ο Ζιούστης, κάνοντας το 1-1, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το Πουρνάρι πήρε το προβάδισμα, όταν ο Γκαντόγλου έβγαλε μια σέντρα και ο Ρακιντζόγλου, με κεφαλιά, σημείωσε το 2-1.

Στο 80’, ο Βασίλης Καψούρης, κατάφερε να ισοφαρίσει για το Αρμένιο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Αναγέννηση Πουρναρίου(Κώστας Μπακατσής): Κρητικός Ι., Ζαϊρές(80’ Κακαγιάννης), Δημουλός(40’ Γκαντόγλου, λ.τ.), Παλαμιώτης, Ντίνας(60’ Ρακιντζόγλου), Κρητικός Θεοφ., Τατίας, Βασίλεβ, Μπούφης, Τσαμούρας, Ζιούστης.

Δόξα Αρμενίου(Τάκης Τζήκας): Καραδημήτρης, Ψάρρας, Τζούμπικας, Ρενάτο, Χιούσα, Παπαϊωάννου, Καψούρης, Καμπανάς, Παπαδημητρίου Α., Καραμπουτάκης(46’ Παπαδημητρίου Τ.), Ρουμπιές.

Διαιτητής: Ζαχαρός Βοηθοί: Ακρίβος, Τσακνάκη.