Έκλεισε με νίκη η Ραψάνη

Ο Σ.Σ.Ραψάνης φιλοξένησε τον Τοξότη Λάρισας και τον κέρδισε με 2-0. Και τα δύο γκολ μπήκα στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με γκολ. Μόλις στο 5’ ο Τζέφρι Σινάνι έκανε το 1-0. Με την συμπλήρωση του μισάωρου ο Μπούρος θα κάνει το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Για τους φιλοξενούμενους απείλησαν να μειώσουν με τους Τζαναβάρα και Τσακνάκη.

Στην επανάληψη δεν είχαμε τίποτα το σημαντικό. Μόνο δύο ευκαιρίες του Τοξότη με τους Τσέλα και Τζαναβάρα να μην σκοράρουν με το σκορ να μένει 2-0.

Σ.Σ. Ραψάνης (Αλέκος Μπατσαράς): Σδούγκας, Τσούλκας (70′ Γκιώνης), Βάρσος (74′ Σινάν Ερ.), Γκαραγκούνης Δ., Σαχπαντζίδης, Σινάνι Β., Κουτσάκης, Κούμε (75′ Ντιντής), Σινάν Τζ., Γκαραγκούνης Ντ., Μπούρος.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Ρούτσος, Σταυρόπουλος, Δήμου (76’ Μπουρουτσήκας), Τσακνάκης, Πλατσάς, Σαπουνάς, Τσούτσος (88’ τίτσος), Δημητρόφ, Τσέλας, Τάκε (84’ Γκουζγκούνης).

Διαιτητική τριπλέτα: Σαρρός, Πρακατές, Πατσής.