Έδειξαν τα δόντια τους οι Λύκοι

Ευρεία νίκη με σκορ 6-1 πήραν οι Λύκοι απέναντι στον Ηρακλή Πλατανουλίων, με τους φιλοξενούμενους να έχουν υποβιβαστεί εδώ και καιρό.

Μόλις στο 12ο λεπτό, ο Αλεξανδρής σημείωσε το 1-0, για να ισοφαρίσουν τα Πλατανούλια στο 35’ σε 1-1 με τον Μητούλα, σκορ που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι Λύκοι μπήκαν ορεξάτοι και στα πρώτα λεπτά πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, με τον Αλεξανδρή, που σημείωσε το 2-1. Ο Λιντζερίνος έκανε το 3-1 στο 67’, στην συνέχεια, ο Μήτρος ανέβασε το σκορ σε 4-1, με τον Λιντζερίνο να σκοράρει και πάλι στο 75’ κάνοντας το 5-1. Το τελικό 6-1, διαμόρφωσε στο 82ο λεπτό του αγώνα ο Γεωργούλας.

Λύκοι(Λευτέρης Λελέδης-Σάκης Καλαμάς): Μπουρονίκος, Τσορλιανός, Ντριβαλάς, Γεωργούλας(62’ Ζιώγος), Καψάλης, Λιντζερίνος, Μήτρος, Τζήμας, Σπανός, Αλεξανδρής, Νικάκης(56’ Αλεξίου).

Ηρακλής Πλατανουλίων(Γιάννης Νίκας): Βίδρας, Παπαλέξης, Τσάτσος, Ματράκης Κ., Λάζος, Νότας, Ζαμπόγιας, Άλμπαν, Ματράκης Γ., Τσοπάνογλου, Μητούλας.

Διαιτητής: Διαμάντης Βοηθοί: Χατζάκης, Τσιρογιάννης.