«Ολύμπια» νίκη για την Καρυά

Νίκη με σκορ 3-4 πήρε ο Όλυμπος Καρυάς μέσα στο Δασοχώρι, απέναντι στον τοπικό Ατρόμητο, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με ατομική ενέργεια του Αχιλλέα Αλεξόπουλου, που έκανε το 0-1, ωστόσο μετά από λίγο το Δασοχώρι ισοφάρισε σε 1-1. Στο 25’ η Καρυά μπήκε πάλι μπροστά στο σκορ, με τον Κώστα Δάσσιο, που έγραψε το 1-2, για να ισοφαρίσει εκ νέου η γηπεδούχος ομάδα σε 2-2.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ορέστης Δάσσιος έκανε το 2-3 για την Καρυά, στο 55ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα, ο Αχιλλέας Αλεξόπουλος, κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του, κάνοντας το 2-4. Από εκεί και πέρα, οι γηπεδούχοι κατάφεραν μόνο να μειώσουν, με το 3-4 να παραμένει μέχρι και το σφύριγμα της λήξης.

Όλυμπος Καρυάς(Χρήστος Δάσσιος-Γιάννης Καραγκόγκος): Καβαρατζής Ελ., Καραγκόγκος, Δάσσιος Ορ.(60’ Πατσιούρας), Δάσσιος Γρ., Καβαρατζής Γ., Αλεξόπουλος Στ., Δάσσιος Χρ., Μανούσιος(70’ Αξούγκας), Κελέκης(46’ Παπαδημητρίου), Δάσσιος Κ., Αλεξόπουλος Αχ.

Διαιτητής: Ντελέζος Βοηθοί: Μπούτος, Κοτούμπας.