Λυτρωτής ο Βαλώζος

Νίκη με σκορ 1-0 πήρε το Ελευθεραί απέναντι στην Ακαδημία του Αχιλλέα Φαρσάλων και σφράγισε το εισιτήριο του για την παραπάνω κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι, σκόραραν στο 60ο λεπτό, με τον Βαλώζο, που έγραψε το 1-0, ενώ έχασαν ευκαιρίες και με τους Ζαφείρη και Καββαδία.

Τέλος, οι φιλοξενούμενοι ευχαριστούν τους γηπεδούχους για την φιλοξενία, έχουν όμως παράπονα από τον δεύτερο επόπτη του παιχνιδιού, ενώ στο 80ο λεπτό, αποβλήθηκε ο προπονητής της ομάδας, κύριος Γιάννης Βασιλείου.

Ελευθεραί(Βαγγέλης Κώτσιος): Μπακαρός, Καρβούνης, Αντωνόπουλος(80’ Κατσιαβριάς), Σαράντης, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ., Καραγιάννης, Θεοδώρου(55’ Βαλώζος), Ζαφείρης, Ευστρατίου(88’ Πιστάλης), Καββαδίας.

Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων(Γιάννης Βασιλείου): Σακελαρίου Δ., Θανόπουλος, Καψιώχας, Σακελαρίου Κ., Δημακόπουλος, Καραμπέρης(80’ Σακελαρίου Φ.), Παπαγεωργίου, Χρόνης(70’ Κομισόπουλος), Μισαηλίδης(60’ Μπασαγιάννης, λ.τ.), Πέτσας, Αναγνώστης.

Διαιτητής: Κουκούλης Βοηθοί: Νάκας, Πατσής.