Καθάρισε στο δεύτερο

Νίκη με σκορ 4-1 πήρε η Αμπελιά απέναντι στον Διογένη και έφτασε τους 32 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι, είχαν την υπεροχή στο πρώτο μέρος, έχοντας μάλιστα και τέσσερα δοκάρια, δύο με τον Κατσαρό, ένα με τον Στεργιόπουλο και ένα με τον Κουλάκογλου.

Τελικά, στο 45ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ, όταν ο Κατσαρός έκανε το 1-0. Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι, ισοφάρισαν σε 1-1, όμως δυο λεπτά αργότερα, ο Στεργιόπουλος, έκανε το 2-1. Ο Σαλής, έκανε το 3-1 στο 60ο λεπτό, ενώ ο Στεργιόπουλος με δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

Ολυμπιακός Αμπελιάς(Κώστας Σταματόπουλος): Μωραΐτης, Κουλάκογλου, Ακρίβος, Κατσικόπουλος, Μπρόζος(60’ Κοιλιάρογλου), Ντίνος, Θανόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κατσαρός(70’ Σουλιώτης), Στεργιόπουλος(65’ Δημητρίου), Σαλής.

Διαιτητής: Ρεντόπουλος Βοηθοί: Ζαχαρός, Τσακνάκη.