Βρήκε τον ρυθμό του στο δεύτερο

Νίκη με σκορ 4-0 πήρε το Χειμάδι, απέναντι στο Πουρνάρι και παρέμεινε στην 2η θέση του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ στο 47ο λεπτό, όταν ο Αντώνης Λίταινας, έκανε το 1-0 έπειτα από σέντρα του Τσιάκου. Στο 68’ ο Τσιάκος, σκόραρε κάνοντας το 2-0, ενώ στο 79’, ο Αντώνης Λίταινας κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπλάνας, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.

Το τελικό 4-0, διαμόρφωσε στο τελευταίο λεπτό ο Γιώργος Καραντώνης, ενώ να σημειωθεί ότι το Πουρνάρι, διαμαρτύρεται για δύο φάσεις στο παιχνίδι, ένα οφσάιντ στον Γκαντόγλου και για το πέναλτι, καθώς οι άνθρωποι της ομάδας θεωρούν πως δεν υπήρξε παράβαση.

Ολυμπιακός Χειμαδίου(Θανάσης Κολονιώτης): Γεωργάκας(81’ Κλέιβι), Παλικάρης, Καραντώνης Λ., Σεβδαλής, Τόπης(54’ Γκοργκόλης), Νούσιος Γ. του Β., Καραντώνης Γ., Μπλάνας, Λίταινας Α., Λίταινας Μ., Τσιάκος(73’ Ζησόπουλος).

Αναγέννηση Πουρναρίου(Κώστας Μπακατσής): Κρητικός Ι., Ζαϊρές, Πατσώνης, Κρητικός Θεοφ., Δημουλός, Τατίας, Βασίλεβ, Τσαμούρας(55’ Κρητικός Θ.), Γκαντόγλου(75’ Ντίνας), Ζιούστης, Κρητικός Μιχ.(52’ Μπούφης).

Διαιτητής: Κουρδής Βοηθοί: Τσαπράζης, Πατέτσος.