Οι Λύκοι δάγκωσαν τελικά τον Ιπποκράτη

Νίκη με σκορ 1-2 πήραν οι Λύκοι απέναντι στον Ιπποκράτη, με ανατροπή, μιας και οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν προηγηθεί στο σκορ.

Στο 55ο λεπτό, ο Ιπποκράτης άνοιξε το σκορ, όταν ο Καλόγηρος και Κουτσιμάνης συνδυάστηκαν ωραία, με τον Κιούση τελικά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Παρ’ όλα αυτά, δέκα λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Καψάλη, ενώ στο 70ο λεπτό, ο Λιντζερίνος με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ, διαμόρφωσε το τελικό 1-2 για την ομάδα του.

Ιπποκράτης(Γιάννης Εμμανουήλ): Τσόγιας, Μπούζο, Κατσογιάννης(86’ Μπασιάκος), Κουμαντζέλης, Τζιόγκας, Κιούσης, Φραχόλι, Ροκούδης(77’ Νταμπαλέτσιος), Μικερτζής, Γκιόσι(25’ Καλόγηρος, λ.τ.), Κουτσιμάνης.

Λύκοι(Λευτέρης Λελέδης-Σάκης Καλαμάς): Μπουρονίκος, Γεωργούλας(60’ Νικάκης), Τζήμας, Τζήκας, Τσορλιανός, Καψάλης, Σπανός, Ντριβαλάς, Λιντζερίνος, Γκαλμπογκίνης, Μήτρος(85’ Αλεξίου).

Διαιτητής: Γιάντσης Βοηθοί: Τέγος, Μπουρονίκος.