Καθάρισε ο Σιαμέτης

Ένα γκολ του Νίκου Σιαμέτη στο 79ο λεπτό, ήταν αρκετό για τον Ροδιακό, ώστε να πάρει την νίκη απέναντι στον Λαρισαϊκό, το απόγευμα της Κυριακής. Συγκεκριμένα, ο παίκτης των γηπεδούχων σκόραρε μετά από πάσα του Ρόκα, κάνοντας το 1-0 που έμεινε μέχρι και το τέλος.

Οι γηπεδούχοι έχασαν φάσεις με τους Ρόκα, Καλούση και Τσιόγκα, ενώ ο Λαρισαϊκός θα μπορούσε να ισοφαρίσει στα τελευταία λεπτά, αλλά ο Σαγάνης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Ροδιακός(Νίκος Αλεξούλης): Κούρτης, Γιολδάσης, Γκαμπέτας, Λόλας, Καλέσης Αχ., Μπαλκουράς, Τσιόγκας, Γάλλος, Γαλάρας(67’ Σιαμέτης), Κάλιο(46’ Ρόκα), Πατρίκου(46’ Καλέσης Απ.).

Λαρισαϊκός(Μανώλης Μπατσαράς): Πατέτσος, Παναγιωτίδης, Γενητσεφτσής, Τσιμπουκλής, Μικερτζής Α., Ρομουλίνο, Γιώργης, Φλορίν, Παπαγιαννόπουλος Κ., Σαγάνης, Κουτσογιώργος Ι.

Διαιτητής: Κεραμίδας Βοηθοί: Μπάρκας, Παππάς.