Το Ναρθάκι έχει πάρει μπροστά

Ευρεία νίκη με σκορ 6-1 πήρε το Ναρθάκι επί της Ανθούπολης και ελπίζει έτσι στην παραμονή του. Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό, όταν έπειτα από φάουλ του Βαΐτση, ο Κεσέογλου έκανε το 1-0. Στο 22’ ο Βαρελάς σημείωσε το 2-0, ενώ στο 40’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Η ομάδα της Λάρισας, μείωσε με τον Νίκου στο 55’, όμως λίγο αργότερα, ο Παλαμίδας έκανε το 4-1, με τον ίδιο παίκτη να σημειώνει και το 5-1. Το τελικό 6-1, διαμόρφωσε στο 80ο λεπτό ο Τσιγαρίδας.

Τέλος, να σημειωθεί ότι το Ναρθάκι συγχαίρει και ευχαριστεί τους διαιτητές για το άψογο έργο τους.

Ναρθάκι(Βαγγέλης Τσαλαφούτας): Ατόσογλου, Λελεντζής Στ.(60’ Μπασδάνης), Κεσέογλου, Παπανικολάου, Καπετάνος(46’ Αναγνωστόπουλος), Μπούσιος, Βαΐτσης(60’ Σίσκος), Βαρελάς, Μπουλούτσος, Παλαμίδας, Τσιγαρίδας.

Ανθούπολη(Θανάσης Αθανασόπουλος): Χάμος, Χατζής(65’ Τσότσικας), Κόντης(46’ Τίρχας), Ροκάς, Κοτέλης, Νίκου, Παυλίδης, Παναγούλης, Σαπουνάς, Μπάρκας, Σκορδίλης.

Διαιτητής: Διαμάντης Βοηθοί: Ντίνου, Πατσής.