(Χ)ωρίς νικητή

Ισόπαλη και με σκορ 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ομόνοια και Πουρνάρι, για τον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις.

Η ομάδα της Λάρισας, άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό με τον Δημητρέλη, που έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το Πουρνάρι, κέρδισε πέναλτι με τον Τσαμούρα, αλλά ο Ζιούστης που ανέλαβε την εκτέλεση, το έστειλε άουτ. Στο 62’ κέρδισε και η Ομόνοια πέναλτι, με τον Μπέτση, αλλά ο Δημητρέλης που το εκτέλεσε έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Τελικά, οι φιλοξενούμενοι, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 80ο λεπτό με τον Γκαντόγλου, που έκανε το 1-1, που παρέμεινε μέχρι και το τέλος.

Ομόνοια(Λάζαρος Λαζαρίδης): Κοσμάς, Δούρος, Σέντζας, Θανάσης, Αγγλόπουλος, Γιαννακός, Μπίλλης, Μπέτσης, Κυριακίδης, Δημητρέλης, Γκόνας(70’ Πιτσίλκας).

Αναγέννηση Πουρναρίου(Κώστας Μπακατσής): Κρητικός Ι., Ζαϊρές, Κρητικός Θεοφ., Κρητικός Μιχ.(50’ Μπούφης), Δημουλός(75’ Ντίνας), Πατσώνης, Ζιούστης, Βασίλεβ, Τατίας, Τσαμούρας, Ρακιντζόγλου(65’ Γκαντόγλου).

Διαιτητής: Καραγιάννης Βοηθοί: Παστάκας, Τζιμούρτος.