Ήττα που το κράτησε πίσω

Νίκη με σκορ 3-0 πήρε η Αμπελιά επί του Κιλελέρ, με τους φιλοξενούμενους να μένουν πίσω στο κυνήγι της ανόδου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουλάκογλου, ο Σαλής με κεφαλιά έκανε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι αύξησαν την διαφορά από την αρχή, όταν στο 47’ ο Σαλής και πάλι, έπειτα από σέντρα του Κατσαρού αυτήν την φορά έκανε το 2-0, ενώ ο Κατσαρός διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 75ο λεπτό.

Τέλος, η Αμπελιά, ευχαριστεί την διαιτησία, ενώ αφιερώνει την νίκη της στον πρόεδρο της τοπικής κοινότητας, κύριο Δημήτρη Πελεκούδα, με ευχές για ταχεία ανάρρωση.

Ολυμπιακός Αμπελιάς(Κώστας Σταματόπουλος): Αποστολάκης, Κουλάκογλου, Ακρίβος, Κατσικόπουλος, Γκοντοβάς, Θανόπουλος(60’ Κοιλιάρογλου), Παναγιωτόπουλος, Σαλής, Μπατσκίνης(75’ Δημουλάς), Ντίνος, Κατσαρός.

Κιλελέρ(Βασίλης Δραγατσίκης): Κουκουφίκης, Ζιόμπουρας Αθ., Φιλοκώστας, Κοκότσικας, Θεοδωρόπουλος, Γούσης, Χατζόπουλος, Γουρνάρης, Μουρατάι(65’ Γούλας), Κασιός(70’ Νασιούλας), Μήτσι(46’ Τσαμπάζης).

Διαιτητής: Τσιοφλίκη Βοηθοί: Αναστασίου, Παπαδημητρίου.