Κρατούσε εξάσφαιρο το Ελευθεραί

Νίκη με σκορ 6-0 πήρε το Ελευθεραί απέναντι στα Βρυσιά, στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου, που αποδείχτηκε τελικά, ντέρμπι στα χαρτιά. Οι γηπεδούχοι, ήταν ασταμάτητοι και είχαν σε μεγάλη μέρα τον Καββαδία, που πέτυχε χατ-τρικ.

Μόλις στο 17ο δευτερόλεπτο, ο Καββαδίας άνοιξε το σκορ, ενώ στο 27’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0, έπειτα από κόρνερ του Καραγιάννη. Στο 33’ ο Ζαφείρης έκανε το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και έτσι στο 55’ ο Ζαφείρης με δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 4-0, για να ακολουθήσει ο Θεοδώρου, που ανέβασε το σκορ σε 5-0 στο 80ο λεπτό. Το τελικό 6-0, διαμόρφωσε ο Καββαδίας, πετυχαίνοντας παράλληλα και χατ-τρικ.

Ελευθεραί(Βαγγέλης Κώτσιος): Μπακαρός, Καρβούνης, Αντωνόπουλος, Σαράντης(68’ Πιστάλης), Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ., Καραγιάννης(60’ Βαλώζος), Θεοδώρου, Ζαφείρης, Ευστρατίου(71’ Σκαπέρδας), Καββαδίας.

Διαιτητής: Γκαραβέλης Βοηθοί: Βασιλός, Καραθάνος.