Ξεμπούκωσε και απομακρύνθηκε το Ναρθάκι

Νίκη με το ευρύ 7-0 πήρε το Ναρθάκι, απέναντι στον Διογένη και πλέον απομακρύνθηκε από τις επικίνδυνες θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.

Οι γηπεδούχοι, ήταν ασταμάτητοι και άνοιξαν το σκορ στο 22’ όταν ο Χρήστος Καπετάνος, έκανε το 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, το Ναρθάκι έδειξε από την αρχή τις διαθέσεις του, καθώς στο 47’ ο Βαρελάς εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Τσιγαρίδας με κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 52’ ο Παλαμίδας έκανε το 3-0, ενώ ο Παπανικολάου σημείωσε το 4-0 στην συνέχεια. Το 5-0, ήρθε από τον Μπουλούτσο, στο 62ο λεπτό, ενώ ο Βαρελάς ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 6-0 στο 70ο λεπτό. Το τελικό 7-0, διαμόρφωσε στο 80’ ο Παλαμίδας.

Ναρθάκι(Βαγγέλης Τσαλαφούτας): Καπετάνος Γ., Λελεντζής Στ.(60’ Οικονόμου), Κεσέογλου, Τσιγαρίδας, Μπασδάνης, Καπετάνος Χρ.(50’ Βαΐτσης), Μπούσιος, Παπανικολάου(65’ Σίσκος), Βαρελάς, Μπουλούτσος, Παλαμίδας.

Διαιτητής: Κυρίτσης Βοηθοί: Τσιτρούλης, Κουμάρογλου.