Άνοιξε φτερά στο δεύτερο

Νίκη με σκορ 3-0 πήρε ο Αετός Μακρυχωρίου, στην τελευταία αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΛ, απέναντι στον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων, σε ένα αδιάφορο παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι, είχαν ευκαιρίες με τους Αμαρλαριώτη, Σουλτσιώτη, Βιλανάκη και Χατζή στο πρώτο μέρος, ενώ το Μακρυχώρι έχασε με τους Τζουμάκα και Νικούλη, με το ημίχρονο να λήγει χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Νικούλη, στο 50ο λεπτό, ενώ στο 77’ ο Τζουμάκας, έκανε το 2-0. Στο 85’ ο Νικούλης με δεύτερο προσωπικό τέρμα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Αετός Μακρυχωρίου(Δημήτρης Τσέτσιλας): Καλαμάτας, Παυλόπουλος, Αργύρης, Τίκος, Δάσσιος, Μπουζώνας, Αλεξόπουλος, Νικούλης, Τζουμάκας, Τζίκα Α.(70’ Γιαννακόπουλος), Τζίκα Ντ.(60’ Τζίκα Ιλ.).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων(Γιώργος Παπαντωνίου): Τσιάρας, Μπίλλης, Πλιάγκας, Τσιφλίζογλου, Παναγιώτου, Μούμος, Γαδιτσάκης(46’ Ευαγγέλου), Βιλανάκης(70’ Παυλόπουλος), Χατζής, Αμαρλαριώτης, Σουλτσιώτης(60’ Σαλγκάμης).

Διαιτητής: Φακής Βοηθοί: Πατσής, Λάκης.