Μεγάλο διπλό για τους 11 της Ομόνοιας

Τι και αν είχε μόνο 11 παίχτες, η Ομόνοια κατάφερε να πάρει την νίκη από τον Τοξότη Λάρισας στην Λάρισα. Το μοναδικό γκολ το πέτυχε ο Δημητρέλης.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στου φιλοξενούμενους που μπήκαν δυναμικά. Στο 12’ ο Δημητρέλης θα κάνει το σκορ 0-1 με ωραίο σουτ. Ακόμη ο ίδιος παίχτης είχε κι άλλες ευκαιρίες αλλά τα 2 σουτ του τα απέκρουσε ο Μπρούτζας.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ισσοροπήθηκε. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πάλι με τον Δημητρέλη με τετ-α-τετ αλλά ο Μπρούτζα θα του πει όχι. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση αλλά ούτε ο Κουτάρας και ο Τάκε δεν τα κατάφεραν. Να αναφέρουμε οτι οι φιλοξενούμενοι είχαν αρκετά παράπονα για την διαιτησία στα τελευταία παιχνίδια.

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Μπρούτζας, Καραλής, Τσέλα, Τσακνάκης, Ράπτη (46’ Ζαχαράκης), Σαπουνάς, Τσαναβάρας, Τσούτσος, Κάνος (75’ Κουντάρας), Κορομηλάς, Τάκε.

Ομόνοια (Λάζαρος Λαζαριάδης): Κοσμάς, Στραβέλας, Σέδος, Δούρος, Θανάσης, Γκόνος, Γιαννακός, Μπίλης, Μπέτσας, Δημητρέλης, Κυριακίδης.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσακνάκης, Αθανασούλας, Μπράκας.