Έκανε την έκπληξη ο Μυραϊκός

Νίκη με σκορ 2-3 πήρε ο Μυραϊκός, μέσα στα Βρυσιά επί του τοπικού Απόλλωνα, για τον 2ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Στο 20ο λεπτό, ο Νέλι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Κατσανούλης, έκανε το 0-1. Τα Βρυσιά ισοφάρισαν στο 32’ με γκολ του Δημήτρη Αρβανιτοζήση, έπειτα από σέντρα του Γιάννη Αρβανιτοζήση, όμως στο 43ο λεπτό, Μυραϊκός πήρε και πάλι το προβάδισμα μετά από ατομική ενέργεια του Νέλι. Στο 45’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και πάλι με τον Δημήτρη Αρβανιτοζήση, με το 2-2 να παραμένει ως σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μυραϊκός κατάφερε να φτάσει και σε τρίτο τέρμα, όταν ο Θανάσης Κατσανούλης διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στο 80ο λεπτό. Τέλος, ο Μυραϊκός, ευχαριστεί τους γηπεδούχους για την φιλοξενία τους, όπως επίσης και τους διαιτητές, που ήταν άψογοι στο έργο τους.

Απόλλων Βρυσιών(Λεωνίδας Τασιούλης): Χουλιάρας, Καραντάκης, Βαΐτσης, Στεφανής, Γιαντσίδης, Λιάπης, Αρβανιτοζήσης Ι., Αγγελάκης(46’ Καναβός, λ.τ.), Γιαχνής, Βουβαλούδης, Αρβανιτοζήσης Δ.

Μυραϊκός(Σάκης Τσιάρας): Καραφέριας, Μπαντούλης, Βλάνδος, Ζαχαριάς, Καραγιάννης, Σπανός, Νέλι, Σώκος, Γκένι, Χασιώτης, Κατσανούλης Αθ.

Διαιτητής: Κορέστης Βοηθοί: Ζαχαρός, Λανάρα.