Πλησίασε στους δύο ο Σμόλικας τον Ηρακλή

Ο Σμόλικας Φαλάνης κέρδισε τον Ηρακλή Λάρισας με 3-1. Έτσι τον πλησίασε στου δύο βαθμούς. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο ημίχρονο. Στο 35’ άνοιξαν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρούτα για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε. Στο 60’ ο Δάσιος θα κάνει το 2-0 με πλασέ. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 65’με τον Ζαφυρίου ύστερα από ωραία συνεργασία του Νάστα και Μπέη. Το τελικό 3-1 θα το κάνει ο Λιούσκας στο 75’.

Σμόλικας Φαλάνης (Νίκος Κακανούλιας): Μόρας, Πατσής, Δολιάνης, Σκούπρας, Ντούφας, Γκαμπέτας (65’ Κώφος), Κόκκας (70’ Λιάκος), Μανιώτης, Λιούσκας, Δάσιος, Μπαρούτας (75’ Τανάγιας).

Ηρακλής Λάρισας (Κώστας Τσώτσος): Νάσιου, Γιαννακόπουλος, Καρλιάμπας, Πότσης, Ντανούδης, Τσέλιγκαςμ Κούρτης (30’ λ.τ Αθανασόπουλος), Νάστος, Ζαφυρίου, Μακρής, Μπέης.

Διαιτητική τριπλέτα: Καρδούλας, Καραμπούλας, Νικολάου.