Πέρασε από την Γιάννουλη το Βλαχογιάννι

Η Δόξα Βλαχογιαννίου κέρδισε εκτός έδρας την Δήμητρα Γιάννουλης με 1-2. Το 1-0 θα το κάνει ο Λιόλιος με ατομική προσπάθεια στο 20ο λεπτό. Η ισοφάριση θα έρθει στο 42’ όταν ο Νασιάκος θα κάνει παράλληλη σέντρα και ο Μανάκας θα εκμεταλλευτεί το λάθος του Χαλκιά για το 1-1.

Στην επανάληψη μπήκαν πιο δυναμικά οι φιλοξενούμενοι. Στο 47’ θα γίνει το τελικό 1-2 με αυτογκόλ του Εμμανουήλ. Στο 80’ οι γηπεδούχοι έχασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν ο Κοταρέλας θα αστοχήσει στο πέναλτι.

Δήμητρα Γιάννουλης (Κώστας Τσιουτσιούμης): Σαρακατσάνης, Νασιάκος, Φατούρας, Καλούσης, Εμμανουήλ, Θώμος, Καραβασίλης, Μανάκας, Μπαμπάλης, Κοταρέλας, Σπανός (73′ Μαντζαφλάρας).

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Μήσιος Δ., Αναγνώστου, Αθανασούλης, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν., Λιόλιος (86′ Γεωργούλης), Κοντοθανάσης, Γκουρομπίνος (81′ Καρατζιόλης), Πατσιωτός, Δήμος.

Διαιτητική τριπλέτα: Διαμάντης, Μάνος, Νίκζας.