Δύσκολο διπλό για την Νέα Πολιτεία

Η Αστραπή Ν. Πολιτείας πέρασε με 0-1 από την έδρα του Αετού Μακρυχωρίου. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα για την φάση του γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαν καλύτερα οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν κάτι. Οι άμυνες ήταν πολύ καλές και έτσι παρέμεινε το 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 68’ οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν πέναλτι σε ανατροπή του Αποστόλου. Ο Φλώρος θα το εκτελέσει και θα κάνει το τελικό 0-1. Να αναφέρουμε άτι οι γηπεδούχοι δεν συμφωνούν με την απόφαση του κυρίου Κομισόπουλου για το πέναλτι.

Αετός Μακρυχωρίου (Δημήτρης Τσέτσιλας): Κουρδής, Πίκος, Δάσιος, Κιλούκος, Μπουζιώνας, Παυλόπουλος, Αργύρης, Τζουμάγκας (60’ Τέας), Γκαραλιάκος (70’ Αλεξόπουλος), Φουσίκας, Πικούλης (85’ Τζίκα).

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μπρέλας, Γαρουφαλιάς, Καψιώχας (80’ Μούτσα), Παπαμάνος, Φλώρος, Μπαντέλος, Μπάνος (75’ Κυριάκος), Κολιοφούτης, Σουλτούκης, Αρσένης (90’ Πάτσιος), Αποστόλου.

Διαιτητική τριπλέτα: Κομισόπουλος, Ακρίβος, Μουτσουρούφης.