Άνοιξε τα φτερά του στην Τερψιθέα

Ευρεία νίκη με σκορ 0-4 πήρε ο Αετός Μακρυχωρίου, μέσα στην έδρα του Μαχητή Τερψιθέας, ο οποίος πλέον δεν έχει καμιά ελπίδα για παραμονή στην κατηγορία.

Οι παίκτες του Δημήτρη Τσέτσιλα, μπήκαν από νωρίς ορεξάτοι και μόλις στο 2ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ, όταν ο Φουσίκας έκανε το 0-1. Ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα του, όταν στο 25’ σημείωσε το 0-2, σκορ που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος, ο Μαχητής προσπάθησε να απαντήσει και στο 55’ είχε δοκάρι με τον Τσένο, ενώ στην συνέχεια Κουρούκας, Παραφέστας και Μπαλαμώτης, έχασαν ευκαιρίες.

Στο 75’ ο Νικούλης σημείωσε το 0-3, ενώ το τελικό 0-4, διαμόρφωσε ο Κοιλούκος στο 85ο λεπτό του αγώνα.

Μαχητής Τερψιθέας(Γιώργος Καμάκας): Μόσιαλος, Καραμπούζης, Παπαδημητρίου, Παραφέστας, Τσούτσας, Μπιρόλ(65’ Μολάς), Μπαλαμώτης, Τσιώμης(80’ Ντάλλας), Κουρούκας, Ταστεμερίδης(70’ Ζητούνης, λ.τ.), Τσένος.

Αετός Μακρυχωρίου(Δημήτρης Τσέτσιλας): Κουρδής, Καρκαντάς, Μπουζώνας, Τίκος, Χρόνης(46’ Κοιλούκος), Αργύρης, Παυλόπουλος, Φουσίκας(80’ Τζήκα), Τέας, Νικούλης, Τζουμάκας(60’ Γκαραλιάκος).

Διαιτητής: Χήτος Βοηθοί: Τσακνάκη, Λάκης.