Σε περιπέτειες ο Τύρναβος!

Η ομάδα του Τυρνάβου γνώρισε την ήττα στην Άμφισσα από τον υποβιβασμένο Φωκικό με 4-1 και μπήκε περιπέτειες ενόψει την τελευταίας αγωνιστικής όπου θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Σερρών στο Αλκαζάρ. Σίγουρα ένα απρόσμενο αποτέλεσμα για το συγκρότημα του Απόστολου Χαραλαμπίδη.

15’ Ο Τύρναβος χάνει την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα έπειτα από σέντρα που βγήκε από αριστερά. Ο Γκούρτσας από κοντά δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

30’ Ο Γεωργουσόπουλος με σουτ εκτός περιοχής ανοίγει το σκορ για τον Φωκικό!

35’ Σουτ του Ντάφλα, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πρίφτη.

37’ Ο Φωκικός σε αντεπίθεση «χτυπά» τον Τύρναβο και ο Ζαχαρόπουλος νικά τον Πρίφτη με σουτ.

38’ Σε τετ α τετ με τον Πρίφτη ο Ντάφλας δεν μπορεί να νικήσει τον γκολκίπερ του Τυρνάβου.

41’ Σέντρα του Κυριάκου, ο Αμουτζάκης βγαίνει και σώζει την εστία του προ του Γκούρτσα.

43’  Φάουλ του Κυριάκου, ο Σουλιώτης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα άουτ.

48’ Σουτ του Ιβανίδη, η μπάλα άουτ.

51’ Εκτέλεση φάουλ του Λαμπρόπουλου, η μπάλα περνά από σώματα και ο Ευαγγιδάκης παραχωρεί νέο κόρνερ.

52’ Δοκάρι ο Τύρναβος, με τον Ότα να στέλνει τη μπάλα στο δεξί δοκάρι. Στην επαναφορά ο Δημητρίου διώχνει πάνω στη γραμμή μετά από σουτ του Σουλιώτη.

55΄ Σουτ του Ότα, η μπάλα «γλύφει» το οριζόντιο δοκάρι.

65’ Σέντρα του Ότα, κεφαλιά του Σουλιώτη η μπάλα στην αγκαλιά του Αμουτζάκη.

66’ Δοκάρι για τον Φωκικό με σουτ του Χαντάκια.

68’ Κόρνερ για τον Φωκικό, ο Πολυχρονάκης με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πρίφτη.

71’ Κεφαλιά του Ποκόνγκ, η μπάλα άουτ.

82’ Ο Ποκόνγκ με πλασέ σε αντεπίθεση μειώνει για τον Τύρναβο (3-1).

90'+1’ Ο Καλλέργης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, βρίσκει δίχτυα (4-1)

ΦΩΚΙΚΟΣ (Αχιλλέας Μανέτας): Αμουτζάκης, Δημητρίου, Ντάφλας (46' Κυριακάκης), Καλλέργης, Γεωργουσόπουλος (79' Ζαρκάδας), Ευαγγελιδάκης, Ζαχαρόπουλος, Πολυχρονάκης, Μεγάλος (70' Χαλιώτης), Ντούνης, Χαντάκιας.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Πρίφτη, Λαμπρόπουλος, Ντατίδης (59' Αλεξίου), Σουλιώτης, Παληγεώργος, Στεργιανός, Ποκόνγκ, Κυριάκος (46' Ότα), Γκούρτσας, Γεωργίου Δημητρίου (46' Ιβάνίδης).

Διαιτητής: Βρακάς (Εύβοιας). Βοηθοί: Αναγνωστόπουλος, Γκαβέρας (Αχαΐας)