Τέλος η σεζόν για Φόρστερ

Από την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα επιστρέψει κάτω απ' τα δοκάρια της Σαουθάμπτον ο Φρέιζερ Φόρστερ, έπειτα από το πρόβλημα που αποκόμισε στο γόνατο κατά τη διάρκεια της νίκης (2-0) επί της Μπέρνλι.

Ο Άγγλος τερματοφύλακας τραυματίστηκε και αποχώρησε έπειτα από μόλις 14 λεπτά αγώνα και όπως έδειξαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων, δεν θα είναι σε θέση να προσφέρει ξανά τις υπηρεσίες του στους «αγίους» για φέτος.

Μάλιστα, ο τραυματισμός στο γόνατο ενδεχομένως να τον κρατήσει εκτός δράσης και στο ξεκίνημα της νέας σεζόν, αφού σήμερα πέρασε και την πόρτα του χειρουργείου προς αποκατάσταση της ζημιάς.

Το timing είναι πολύ κακό και για την εθνική ομάδα της Αγγλίας, αφού μετά τον Μπεν Φόστερ που τέθηκε νοκ-άουτ, τώρα ο Ρόι Χότζον δεν μπορεί να υπολογίζει ούτε τον Φόρστερ, με αποτέλεσμα να καλέσει τους Μπάτλαντ και Γκριν για να πλαισιώσουν τον Τζο Χαρτ.