Καρέ τερμάτων ο Μητσιάκος

Ευρεία νίκη, με σκορ 5-2 πήρε η Μελία, απέναντι στον Ελευθεριακό, για τον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ και πλέον έχει περισσότερες ελπίδες, όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Μάλιστα, τα τέσσερα από τα πέντε τέρματα, για τους γηπεδούχους, τα πέτυχε ο Μητσιάκος.

Στο 15ο λεπτό, ο Μητσιάκος άνοιξε το σκορ, κάνοντας το 1-0, ενώ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0 στο 35’, που έμεινε μέχρι και την ανάπαυλα.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, για να έρθει ο Κόγιος στο 60’ και να δώσει και πάλι «αέρα» δύο τερμάτων στην Μελία, όταν σημείωσε το 3-1. Στην συνέχεια, ο Ελευθεριακός, μείωσε και πάλι σε 3-2, όμως ο Μητσιάκος, με δύο ακόμη προσωπικά τέρματα στο 80’ και στο 85’ αντίστοιχα, διαμόρφωσε το τελικό 5-2, πετυχαίνοντας παράλληλα και καρέ τερμάτων.

Μελία(Νίκος Καψούρης): Τζήμας, Ράντζας, Χατζόπουλος, Δαλαμπύρας, Αβδουλάς, Κόγιος, Αγγελακόπουλος, Τέγος(60’ Παπαγεωργίου), Χασιώτης, Ρακιντζόγλου, Μητσιάκος.

Διαιτητής: Βασιλός Βοηθοί: Σπανούλης, Μπούτος.