Συνέχισαν το σερί τους οι Γόννοι

Ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, πήρε ο Όλυμπος Γόννων, που κέρδισε με σκορ 0-1 τους Καλαρρύτες και παρέμεινε έτσι στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι, απείλησαν στο πρώτο μέρος με τους Τσιόπα και Ριζούλη, ωστόσο το ημίχρονο τελείωσε χωρίς να επιτευχθεί κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Νίκος Μάντζιαρης έβγαλε μια σέντρα και ο Τσιόπας με κεφαλιά έκανε το 0-1, στο 52ο λεπτό. Από εκεί και πέρα, η ομάδα του Αχιλλέα Μάντζιαρη, απείλησε με τους Νίκο Μάντζιαρη και Τσιόπα, ωστόσο δεν κατάφερε να φτάσει και σε κάποιο άλλο γκολ.

Όλυμπος Γόννων(Αχιλλέας Μάντζιαρης): Καραναστάσης, Τσιντζιλώνης, Γραβάνης(65’ Κανταρίνος), Τσιαπλές, Τσιόπας, Μαργκεκάι, Ντόι(88’ Καναβούρας, λ.τ.), Τσιρονίκος(85’ Μάντζιαρης Στ.), Ριζούλης, Μάντζιαρης Ν., Ντόντος.

Διαιτητής: Κουκούλης Βοηθοί: Φακής, Κοτούμπας.