Έκαναν την έκπληξη τα Πλατανούλια

Νίκη με σκορ 0-1 πήρε ο Ηρακλής Πλατανουλίων, μέσα στην έδρα του Ιπποκράτη, για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ. Η ομάδα της Λάρισας, ήταν κακή, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα και να μπει έτσι σε περιπέτειες.

Ο Γιώργος Ματράκης, σκόραρε το γκολ για τους φιλοξενούμενους στο 30ο λεπτό, ενώ πέντε λεπτά πιο πριν, ο Κωστίμπας είχε δοκάρι. Στην συνέχεια, τα Πλατανούλια, πίεσαν και για άλλο γκολ, με τους Ζαμπόγια Θ., Ματράκη Γ., ενώ είχαν ακόμα ένα δοκάρι με τον Άλμπαν στο 80ο λεπτό.

Ιπποκράτης(Γιάννης Εμμανουήλ): Τσόγιας, Τσουμάνης, Μπούζο, Φωτίου, Βαλδούμας, Μούσιος(65’ Νταμπαλέτσιος), Καλόγηρος(55’ Εμμανουήλ), Φραχόλι, Ροκούδης, Μικερτζής, Κουτσιμάνης.

Ηρακλής Πλατανουλίων(Γιάννης Νίκας): Ζαμπόγιας Ι., Τσάτσος, Παπαλέξης, Ματράκης Κ., Καρκατζιάς, Νότας, Κωστίμπας, Ζαμπόγιας Θ., Ματράκης Γ., Τσοπάνογλου, Κωστούλας(36’ Άλμπαν, λ.τ.).

Διαιτητής: Γρηγοριάδης Βοηθοί: Τσακνάκη, Μίχος.