Μίλησαν τα εξάσφαιρα στην Ελασσόνα

Ευρεία νίκη με σκορ 6-0 πήρε η Ελασσόνα 2013 απέναντι στον Βρυότοπο, για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ, το απόγευμα του Σαββάτου. Οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί, ενώ από την άλλη, ο Βρυότοπος δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποια αξιόλογη φάση.

Μόλις στο 7ο λεπτό, ο Θώμος άνοιξε το σκορ, ενώ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 12’, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σεμερτζίδης έκανε το 3-0 στο 50’, για να σκοράρει και πάλι ο Θώμος το 4-0, συμπληρώνοντας και χατ-τρικ. Στο 75’ ο Καρυπίδης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0, ενώ στο 89’ ο Παναγιώτης Γεωργούλας διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Ελασσόνα 2013(Χρήστος Γκαλίτσιος): Γελαδάρης, Μίχης(56’ Ναλμπαντίδης), Μπαντής, Γεωργούλας Λ., Γκαραβέλης, Μπούτλας, Σεμερτζίδης, Δρυστέλλας, Θώμος(60’ Γεωργούλας Παν.), Τριανταφύλλου(52’ Γιώτσας Ν.), Καρυπίδης.

Βρυότοπος(Μανώλης Γαραζανάκης): Μάνος, Λιάκος, Νταλακούρας, Γκαμέτσας(65’ Παππάς), Γκαμπέτας, Κανάκης, Βόραδας, Δεληχρήστος(70’ Μπίτης), Σπυρόπουλος, Φιλιππίδης, Τσιρόπουλος(46’ Μπιζιώτας).

Διαιτητής: Τέγος Βοηθοί: Κακάνης, Ευστρατίου.