Από ένα ημί(Χ)ρονο

Ισόπαλη και με σκορ 2-2 τελείωσε η αναμέτρηση της 29ης εμβόλιμης αγωνιστικής στην Α’ ΕΠΣΛ, ανάμεσα σε Κεραυνό Παραποτάμου και Ηρακλή Λάρισας, που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς, εντυπώσεις και…ημίχρονα, μιας και στο πρώτο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ενώ στο δεύτερο ισορρόπησε η ομάδα της Λάρισας και κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ο Παραπόταμος, μπήκε δυνατά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Συκιώτης έκλεψε την μπάλα, βρήκε τον Άρη Καπετάνιο και αυτός με διπλή προσπάθεια έκανε το 1-0. Στο 18’, ο Κόκκινος, βρήκε με ωραία πάσα τον Σερίφη, που διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Ζήση Ζιάγκα, κάνοντας το 2-0. Από εκεί και πέρα, ο Κεραυνός, έχασε ευκαιρίες με τους Άρη Καπετάνιο, Σερίφη, Συκιώτη και Κόκκινο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ηρακλής ανέβασε την απόδοση του και μείωσε στο 65’ με τον Γιαννακόπουλο σε 2-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Νάστας με βολίδα από το ημικύκλιο του κέντρου, ισοφάρισε σε 2-2 για τους φιλοξενούμενους, που θα μπορούσαν να πάρουν το παιχνίδι, αν στο 80ο λεπτό, η προσπάθεια του Ζαφειρίου δεν σταματούσε στο δοκάρι.

Κεραυνός Παραποτάμου(Ζήσης Ζιάγκας): Τζιουζέπε, Κουκουτσέλος, Γκουγκουλιάς, Κολοβός, Δαλακώνης, Παππάς, Τάκε(46’ Τσιουτσιούμης), Κόκκινος, Σερίφης(82’ Σαΐτης), Καπετάνιος, Συκιώτης.

Ηρακλής Λάρισας(Κώστας Τσώτσος): Μαγαζιώτης, Γιαννακόπουλος, Καρλιάμπας, Πότσης, Κόλιας, Τσέλιγκας, Ντονούδης, Φιλίππου Β., Φιλίππου Γ.(75’ Μακρής), Ζαφειρίου, Νάστας.

Διαιτητής: Τσιτσανούδης Βοηθοί: Γιάντσης, Ακρίβος.