Σπουδαίο διπλό για τους Καλαρρύτες

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήραν οι Καλαρρύτες, που κέρδισαν με σκορ 0-2 την Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου, για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ. Έτσι, οι φιλοξενούμενοι αρχίζουν να ελπίζουν περισσότερο στην παραμονή τους στην κατηγορία.

Οι γηπεδούχοι, πέρα από ένα δοκάρι στο 30ο λεπτό με τον Βαγγέλη Παππά, δεν είχαν κάτι περισσότερο. Οι Καλαρρύτες, κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 41ο λεπτό με τον Νίκο Βιλανάκη να κάνει το 0-1, που παρέμεινε και ως σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Σακογιάννης, σφράγισε την νίκη για την ομάδα του, όταν στο 65ο λεπτό, σημείωσε το 0-2, που παρέμεινε μέχρι και την λήξη της αναμέτρησης.

Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου(Στέφανος Μπόρας): Γιαννάκος, Παππάς, Λυμπίκης Αθ., Βαλιάκος Μ., Βαλιάκος Α., Λέτσιος, Γεωργάκης, Μητούλας, Τάμπλης(75’ Μπρέλλας), Γραμμένος Α., Βαλιάκος Π.(46’ Μήσιος).

Καλαρρύτες(Κώστας Ρεντούμης): Ράγιας, Φασούλας, Γιοβάνος(80’ Δασκαλόπουλος), Μουστάκας, Κουλούρης, Κωνσταντάς, Γαρυφαλλόπουλος, Βιλανάκης Ν., Σακογιάννης, Βασιλόπουλος, Παρασχάκης.

Διαιτητής: Γκαραβέλης Βοηθοί: Παλαμίδας, Ντελέζος.