Μοιρασιά στο Ελευθέριο

Ισόπαλη και με σκορ 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Ελευθεριακό και Αστέρα Μελισσοχωρίου, για τον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Η πρώτη ευκαιρία ήταν των γηπεδούχων, όταν στο 15’ είχαν δοκάρι με τον Βασίλη Δεληγιάννη. Στο 30’ ο Τοσιούδης κατάφερε να ανοίξει το σκορ για το Μελισσοχώρι κάνοντας το 0-1. Παρ’ όλα αυτά, ο Ελευθεριακός ισοφάρισε στο 60ο λεπτό με τον Θέμη Γκαραβέλη σε 1-1.

Τέλος, να σημειωθεί ότι υπάρχουν πολλά παράπονα από τους γηπεδούχους, για την διαιτησία, καθώς θεωρούν ότι δεν τους δόθηκε πέναλτι στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού.

Ελευθεριακός(Γιώργος Κακαλούδης): Τσανάς, Παπαχρήστος, Ζαφειρούλης, Φροξυλιάς, Αποστολάρας, Δεληγιάννης Δ., Γκαραβέλης Β.(46’ Φώλιας), Δάλλας, Πικούλης(75’ Θάνος), Τζιούρας Αθ., Δεληγιάννης Β.(46’ Γκαραβέλης Θ.).

Αστέρας Μελισσοχωρίου(Ηλίας Αράπης): Γάτσιος, Βαλώζος Β., Τζεμολάρι, Παναγιωτόπουλος, Καραπέτσας, Γουρνάρης(46’ Κουτσικόρος), Λιάγκας, Σαμαράς, Ευαγγέλου, Τοσιούδης(87’ Αγγελούλης), Μπόλος(70’ Κουρούπης).

Διαιτητής: Μουτζουρούφης Βοηθοί: Τέγος, Κόκκας.