Αμπελόκηποι πέντε αστέρων

Ευρεία νίκη με σκορ 5-0 πήραν οι Αμπελόκηποι, απέναντι στον Τοξότη, για τον 1ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ και παν ολοταχώς για τον τίτλο του πρωταθλητή. Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Χιούσα να κάνει το 1-0, ενώ στο 8’ ο Μαυρουδής με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ντε Λα Ρόσα, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 25’ ο Ντε Λα Ρόσα έκανε το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ντε Λα Ρόσα σημείωσε το 4-0 στο 65’, ενώ το πέμπτο και τελευταίο γκολ για την ομάδα του Άκη Ταυλαρίδη, σημείωσε στο 78’ ο νεαρός Μπαμπατζιάς, με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.

Αμπελόκηποι(Άκης Ταυλαρίδης): Κακαρδάκης, Τσιόγκας(75’ Παπαδημητρίου), Τσάκε Ερ., Κουσιάς, Μπλάνας, Δόνος, Μπαμπατζιάς, Μαυροδήμος, Χιούσα(65’ Ποτόσογλου), Ντε Λα Ρόσα, Τριτάρης Β.(70’ Δούκας).

Τοξότης(Χρήστος Γκάτας): Μπρούτσος, Καραλής, Τσέλα, Τάκε, Ζιάκος(65’ Ράπτης), Σαπουνάς, Νταναβάρας, Τσούτσος, Κορομηλάς(46’ Πλατσάς), Κίτσιος, Κάνος(75’ Γιαννακός).

Διαιτητής: Καραγιάννης Βοηθοί: Δεληγιάννη, Παστάκας.