Μοιρασιά στην Φαλάνη

Ισόπαλο και με σκορ 1-1 τελείωσε το ντέρμπι της μεγάλης ερασιτεχνικής κατηγορίας, ανάμεσα σε Φαλανιακό και Αστραπή Νέας Πολιτείας, με τις δύο ομάδες τελικά να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Το πρώτο μέρος, δεν είχε τέρματα, με τους γηπεδούχους να απειλούν με τους Αλεξανδρή, Μπλέντι και Ιγγλέζο, ενώ η ομάδα της Λάρισας έχασε ευκαιρίες με τον Σουλτούκη.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Σουλτούκη, σε μια φάση για τον οποία όμως ο Φαλανιακός έχει παράπονα, καθώς όπως λέει υπήρξε χέρι. Στο 70’ ο Μπλέντι είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους, ενώ δύο λεπτά αργότερα η ομάδα του Φεραίου Γιαννακού, ζήτησε πέναλτι, το οποίο όμως δεν δόθηκε από τον διαιτητή.

Τελικά, στο 75ο λεπτό, ο Αλεξανδρής, έκανε το 1-1 για τον Φαλανιακό, ενώ στην συνέχεια ο ίδιος παίκτης έχασε ευκαιρίες, όπως επίσης και ο Παπαγεωργίου, ενώ η Νέα Πολιτεία, είχε καλές στιγμές με τους Καλτσά και Αποστόλου.

Φαλανιακός(Φεραίος Γιαννακός): Μιγδάνης, Φατούρας, Χριστιανίδης, Σουλιώτης, Πανταζής Γ., Λιλολάρι, Παπαγεωργίου, Μπλέντι, Βαρσάμης, Αλεξανδρής, Ιγγλέζος.

Αστραπή Νέας Πολιτείας(Γιάννης Τσακμακίδης): Μπρέλλας, Γαρουφαλιάς, Μούτσα, Καψιώχας, Ψωμολιάς, Μπατζέλας, Καλτσάς(80’ Μπάνος), Φλώρος, Σουλτούκης(87’ Κολιοφούτης), Κυριάκος, Αποστόλου.

Διαιτητής: Γκάγκας Βοηθοί: Νατσιούλας, Τζιμούρτος.