Σημαντική νίκη για τον Λαρισαϊκό

Σπουδαία νίκη πήρε ο Λαρισαϊκός, που κέρδισε με σκορ 4-1 τον Βρυότοπο, για τον 3ο Όμιλο της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Η ομάδα της Λάρισας άνοιξε το σκορ, ισοφαρίστηκε, αλλά στην συνέχεια κατάφερε να πάρει και πάλι προβάδισμα και να φτάσει στην νίκη.

Στο 25ο λεπτό, ο Παπαγιαννόπουλος, έκανε το 1-0 για τον Λαρισαϊκό, όμως στο 29ο λεπτό, ο Βρυότοπος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, όταν ο Μανδραβέλης κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Φιλιππίδης.

Στο δεύτερο μέρος, ο Γιώργης, κατάφερε να βάλει και πάλι μπροστά τον Λαρισαϊκό, όταν στο 50ο λεπτό έκανε το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης, σημείωσε το 3-1 στο 76ο λεπτό. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, ο Θεοχαρίδης, ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για την γηπεδούχο ομάδα.

Λαρισαϊκός(Μανώλης Μπατσαράς): Πατέτσος, Παναγιωτίδης, Παπαγιαννόπουλος, Φλορίν, Σαγάνης, Ρομουλίνο, Τσιμπουκλής, Γκόλαντας, Κουτσογιώργος(80’ Μικερτζής), Ευθυμιάδης(70’ Θεοχαρίδης), Γιώργης.

Βρυότοπος: Θώδας, Νταλακούρας, Δημερτζής(65’ Μπιζιώτας), Γκαμπέτας, Γκαμέτσας, Κανάκης, Τσιρόπουλος, Λιάκος(75’ Δεληχρήστος), Μανδραβέλης(55’ Σπυρόπουλος), Βόραδας, Φιλιππίδης.

Διαιτητής: Βασιλός Βοηθοί: Πατσής, Τσιτρούλης.